Belediye binası karşısı Kanuni Sultan Süleyman cd. 9/1 Kireç mh. Şalpazarı adresinde bulunan Şalpazarı Araştırma Derneği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şehit olan ilçemizimnm Doğancı Mahallesi’nden Salih Alışkan’ı ve diğer tüm şehitlerimizi andı, terör örgütlerine ve destekçilerine lanet okudu.

Şalpazarı Araştırma Derneği’nin açıklaması şu şekilde:

Türk Devleti’nin yönetim kademelerine sızan, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarıyla TSK’yı zayıflatmaya çalışan ve daha sonra 15 Temmuz 2016’da TSK’ya sızdırdıkları teröristler ile devletimize karşı darbe ve bozgunculuk girişiminde bulunan Fethullah Gülen Cemaati Terör Örgütü (FETÖ) tarafından şehit edilen 249 vatan evladını anıyoruz.
15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne yapılan saldırıda şehit olarak köprüye ruhunu kazıyan şehitlerimizden biri olan Şalpazarı ilçemizin Doğancı mahallesinden Salih Alışkan’ı da kutsiyetle anıyoruz.

Ezelden ebede Türk vatanı, milleti ve insanlığın refahı için canını feda ederek kendini Tanrı’nın dirlik ve düzenine adamış olan tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun !

Allah’tan, ülkemize ve milletimize saldırılarda bulunan tüm terör örgütlerinin ve destekçilerinin kahr-u perişan olmasını diliyoruz.

Şalpazarı Araştırma Derneği”