Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız Cumhuriyet’in 94.yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün teminatının Cumhuriyet olduğunu belirten Belediye Başkanı Refik Kurukız; Cumhuriyetin, yaşanılan tüm zorluklara ve çekilen tüm sıkıntılara rağmen kahramanca verilen bir mücadelenin sonunda Türk milletine bırakılan en değerli miras olduğunu vurguladı.

Belediye Başkanı Refik Kurukız mesajında şu ifadelere yer verdi; “Kutsal vatanımız için yüz binlerce şehidimiz bir o kadar da gazimiz bu Cumhuriyet abidesini şeref ve gururla taçlandırmaktadır. Demokrasi ve halk iradesi ile güçlendirdiğimiz Cumhuriyetimizi, milli birlik ve beraberliğimizi her zaman güçlü tutarak sahip çıkmak hepimizin asli görevidir. Bütün bir milletçe el birliği ve gönül birliğiyle çalışmayı sürdürecek olursak çok daha güçlü ve çok daha müreffeh bir ülke haline gelmemizin önünde hiçbir engel yoktur. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız.

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklal kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyorum.

Devlet ve millet olarak yarınlarımıza güvenle bakabildiğimiz bir ortamda Cumhuriyetimizin 94’üncü yılını idrak ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, bütün vatandaşlarımızın bu büyük bayramını yürekten kutluyorum” dedi.