MHP Şalpazarı ilçe teşkilatı ve Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız Şalpazarı İlçe Merkezinde bulunan Sultan Cafe de düzenledikleri kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler.

İlçe Merkezinde düzenlenen kahvaltıya Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız,MHP Şalpazarı İlçe Başkanı Ömer Özdin,Belediye Başkan vekili Mustafa Özendi,Belediye Başkan Yardımcıları Faruk Beldüz,Hasan Karabayır,MHP Şalpazarı İlçe yönetimi katıldı.

Kahvaltı sonrası konuşma yapan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız; Geçtiğimiz hafta içerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Başkanlığı tarafından gerçekleşen Belediye Başkanları toplantısında konuşulanlar hakkında bilgi verdi. Kurukız konuşmasına Birlik ve beraberlik mesajları vererek ilçede gerçekleştirdiği hizmetler ve yatırımlar hakkında da bilgiler verdi. Başkan Kurukız göreve geldikleri günden bu güne yaptıkları projelerden, devam eden ve yapılacak olan projelerden maddeler halinde bahsetti.

1- Kurukız  Başkanlığmız döneminde göreve gelir gelmez bayanlara vermiş olduğumuz bir söz vardı. Bayanlarımıza bir kültür merkezi yaptık. İçerisinde spor salonunun, mescisidinin, bebek emzirme odasının bulunduğu, bayanlarımızın oturup dinlenebilecekleri çaylarını içebilecekleri sıcak bir ortama kavuşturduk.

2- İlçenin halkına sözümüz olan yüksekokul için kendi arsamı belediyeye Şalpazarı’ lı Hemşehrilerim için hibe ettim. Üsküdar Belediye Başkanımız medarı iftarımız Sayın Hilmi Türkmen de binanın yapımını üstlendi. Bizde KTÜ’ye giderek girişimde bulunduk ve üniversitenin senatosundan  oylanarak geçmesini sağladık. Daha sonra YÖK’ ün genel kurulunda yapılan görüşme sonucu olumsuz sonuçlanmıştı. Geçtiğimiz hafta yeni Ak Parti ilçe Başkanımız Zeki Çabuk’ la Ankara’ya giderek Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile görüşerek konuyu anlattık. Bakanımız bizzat YÖK başkanını arayarak konuyla ilgilenmesini söyledi. Bizde milletvekilimiz sayın Salih Cora ile YÖK başkanını ziyaret ettik. İlk toplantıda olumlu sonuçlanması için gerekli talimatı verdi.

3- Araç parkımızı hiç para harcamadan güçlendirdik. TBB bir Kazıcı yükleyici ve 10 tekerlekli kamyon aldık. Üsküdar Belediyemizden 2 kamyon bir cenaze aracı aldık. Sancaktepe Belediyemizden bir adet binek doblo marka araç aldık. Mersin Büyükşehir Belediyemizden Kazıcı yükleyici, Adana Büyükşehir Belediyemizden bir adet greyder aldık. Kısa bir zaman içinde de yeni 10 tonluk bir çöp kamyonunu araç parkımıza vekilimiz sayın Muhammet Balta sayesinde kazandıracağız. Ayrıca araçlarımızın kışlık lastik zincir gibi parçalarına para vermeden tedarik ettik.

4- Her okulun bahçesine oyun parkı yaptık.

5- 50 km’ nin üzerinde yeni yol yaptık.

6- Geyikli-Sisdağı turizm yolu kapsamında yol betonlama çalışması yaptık.

7- Geyikli mahallemiz başta olmak üzere 30 yakın menfez yaptık.

8- Doğancı mahallesi kahve yanı mevkiine içerisinde yöresel tekir bulunan güzel bir park yaptık.

9- Sancaktepe Belediyesi, Doğankent Belediyesi ile kardeş şehir Belediyesi olduk. Şimdi de Üsküdar Belediyesi ile kardeş şehir olacağız.

10- Yine sözümüz olan Belediye Kültür Merkezi inşaatına başladık. Binanın kargası bitti inşallah önümüzdeki yıl sonbaharda yeni binamızda hizmet vereceğiz. Binamızın içerisinde Belediye hizmet binası, toplantı salonu, kapalı pazar yeri yöresel ürünlerimizin sergilendiği bölüm, kafeterya gibi bölümler bulunacak. Ayrıca yapımı devam eden Belediye Kültür merkezinin önündeki binayı kamulaştırdık ve yıkımına başladık.

11- Kardeş olduğumuz Sancaktepe Belediyesine ilçemizin girişine yaklaşık 2 milyonluk projeyi yapması için girişimde bulunduk ve onlarda kabul etti. Bahar ayı başlarında projenin yapımına başlayacaklarını söylediler.

12- İlçe halkına sözümüz olan istihdam konusunda çalışmalar yaparak şuan itibari ile 110 kişinin çalıştığı şapka tekstil atölyesini ilçemize getirdik. Bu sayı 200′ e kadar çıkacaktır. Geyikli de bulunan binamızda kendilerine tahsis ettik.

13- Dere ıslah çalışması ihalesi yapılmış olup yaklaşık 6 buçuk milyonluk bir yatırım önümüzdeki günlerde başlayacak.

14- İlçemizde kış aylarında dahil kesimlerinde yollar açılmadan biz ama yollarımızı açarak ulaşımın bir an önce açılmasını sağlıyoruz.

15- Ağa Konağı, Sisdağı, ve Göllü Alana turistlik wc yapacağız.

16- İlçemize Toki ile görüşerek 130 konut inşaatının başlaması için arazi sahiplerinden aldığımız muvaffakiyetleri Toki’ ye teslim ettik. Onlarda gerekli çalışmaları yaparak önümüzdeki aylarda projeye başlayacaklarını söylediler.

17- Büyük bir projemiz olan Sisdağı projesi için de çalışmalar yaptık. Trabzon’ dan gerekli kurumlardan izinleri aldık ancak Giresun’un olumlu sonuç vermemesi sonucu projeyi başlatamadık. Bakanımız Süleyman Soylu ile görüşerek bu konu hakkında yardım talebinde bulunduk. İnşallah kısa zaman da bu konuyu da çözeceğiz.

18- Şıh Kıran, Erikbeli, Kadirga yolunu yeşil yıl kapsamına alınması için çalışmalar yaptık ve bu yolun yeşil yol kapsamına alınmasını sağladık. İnşallah önümüzdeki yıl da bu yolun yapımına başlayacağız.

19- İlçemizin sorunu olan ilçe stadyumu içinde gerekli girişimleri yaptık. En kısa zamanda da bu sorunu çözeceğiz

Başkan Kurukız maddeler halinde saydığı bu çalışmaların dışında hükümet konağı ihalesinin yapıldığını ve önümüzdeki yıl başlayacağını çevre yolunun hızlanması için gerekli girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Kurukız;  Son olarak ülkemizin zor zamanlardan geçtiğini bu süreçte birlik beraberlik içinde olmamız gerektiğini söyledi. Yapmış olduğumuz projeler de bizlerin daima yanında olan Bakanımız Süleyman Soylu’ ya millet vekilimiz Salih Cora’ ya çok teşekkür ediyorum dedi. Yine daima bizlerin yanında olan Üsküdar Belediye Başkanı medarı iftarımız sayın Hilmi Türkmen’ e Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Çabuk’ a Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı  Sayın Rıfkı Bektaş’ a  huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Ayrıca Ak Parti yeni ilçe başkanı Zeki Çabuk la birlikte geçtiğimiz hafta Ankara’ ya gittik. Bahsetmiş olduğum Toki, ilçe stadyumu, çevre yolunun hızlanması Şıh Kıranı, Erikbeli, Kadirga yolunu yeşil kapsamında hızlandırılması konusunu görüştük. Biz İlçemiz için bir araya gelerek ilçe menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımızı devam ettireceğiz dedi.