Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız Şalpazarı Ülkü Ocakları mensubu gençler ile kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Kurukız tarafından düzenlenen kahvaltıya MHP ilçe Başkanı Ömer Özdin, Belediye Başkan yardımcısı Hasan Karbayır, ve çok sayıda genç katıldı. Başkan Kurukız yapmış olduğu konuşmada şunlara değindi.

Gençlerimizin Yanındayız…

Başkan Kurukız sözlerine Önce Ülkem ve Milletim diyen bir partinin mensubu olarak gençlerimizin her zaman yanındayız. Bizim Ülkemizin diğer ülkelerden en büyük farkı genç bir nüfusa sahip olmamızdır. Bu genç nüfusta bizim geleceğimizdir. Bugün burada siz gençlerle bir araya gelmekten mutluluk ve gurur duyuyorum. Ülkü ocakları olarak bizler bu ülkenin miferleriyiz. Genel Başkanımız sayın Prof. Dr. Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocaklarının herzaman Devletinin yanında ve zalimin düşmanı mazlumun dostu olduğu bilinmektedir.

        Gün Birlik Günüdür…

Değerli gençler, ülkemiz zor zamanlardan ve buhranlı günlerden geçiyor “Gün Birlik Günüdür”. Ülkemiz geçmişten bu tarafa her türlü terör saldırısıyla karşı karşıya omuştur. Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan fetö terör örgütüne karşı da dik durarak millet olarak en güzel cevabı vermiştir. Hain darbe girişiminin başlamış olduğu ilk saatlerde neyin ne olacağı belli değil iken Genel Başkanımız sayın Prof.Dr. Devlet Bahçeli ilk açıklamayı yapanlardan biri olarak Devletimizin ve hükümetimizin yanındayız diyerek doğabilecek olan kötü sonuçlara engel olmuştur. Ülkemizin dinamik taşlarından olan MHP ve Ülkücü gençler sokaklara çıkarak vatanını seven her kardeşimiz gibi darbeye karşı durmuş ve kimileri de şehadet şerbetini içmiştir. Yüce Mevlam bu vatan için şehit olmuş kardeşlerimizin mekanını cennet eylesin. Gazilerimize sağlık sıhhat nasip eylesin.

Genç kardeşlerim, ülkemiz Doğu ve Güneydoğu Anadoluda, PYD, PKK, DEAŞ ve hatta yedi düvele karşı mücadele etmektedir. Yürütülen bu mücadelede Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Bizler ve siz gençler ülkemiz üzerinde oynanan bu oyunları iyi okuyup ve süzmeliyiz. Şu bir gerçektir ki “Türk’ün Türk’ten Başka Dostu Yoktur”. Ülkemizin geleceği sizlersiniz. Gelecekte sizler bu ülkeyi yönetecek ve daha güçlü kılacaksınız.

         Milli İttifak Bizleri Dahada Güçlendirecek…

Bilindiği gibi 15 Temmuz’dan bu tarafa MHP ve Ak Parti arasında devletin bekası, ülkemizin geleceği ve topraklarımız üzerinde oynanan oyunlara karşı birliktelik sağlanmıştır. Son günlerde iki partinin üst düzey yöneticileri bir araya gelerek görüşmeler yapılmaktadır. Yapılacak bu ittifak ülkemizi ve bizleri daha güçlü bir kadroya kavuşturacak içeride ve dışarıda yapılacak olan saldırılara karşı bizleri daha güçlü kılacaktır.

 

          Kurukız Şalpazarı’nda Yapılan Hizmetlerden Bahsetti…

Başkan Kurukız konuşmasının devamında ilçede yapılan, devam eden ve yapılacak olan hizmetlerden bahsetti. Belediyemizin gelirlerinin kıstlı olmasına rağmen elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. Belediyemize ortalama 150 bin TL civarında para geliyor. Bu paranın 120 bin TL gibi bir rakamı personel gideri geriye kalan miktarı ise yakıt, araç bakımı vs. gibi giderler. Bizim bu paralar ile hizmet yapmamız mümkün değil. Buna rağmen göreve geldiğimiz günden itibaren ilk olarak Bayanlara bir kültür merkezi kazandırdık. 50 km’nin üzerinde yeni ham yol yaptık. Turizm kapsamında beton yol çalışması yaptık. İlçemizi tüm sınırlar ile birlikte turizm kapsamına aldırdık. Belediye bütçemizden kuruş para harcamadan araç parkımızı zenginleştirdik. Belediye hizmet binamıza başladık ve sonbahar gibi bitireceğiz. Hizmet binamızın içinde toplantı salonu, nikah salonu, şalpazarı müzesi, sosyal mekan ve kapalı pazar yeri olacak. İlçemizin tanıtımı için her türlü etkinliğe katıldık ve ilçemizi en iyi şekilde temsil ettik. Her okulun bahçesine çocuk parkı yaptık. İlçemize şu an itibari ile 130 kişinin çalıştığı şapka tekstil atölyesini kazandırdık. Sancaktepe Belediyesi, Üsküdar Belediyesi ve Doğankent Belediyeleri ile kardeş belediye olduk. Derelerimiz de temizlik çalışması yaptık. Parke yol çalışması yaptık. İlçemiz içerisinde bulunan okullara her türlü desteğimizi verdik ve vermeye devam edeceğiz. Şalpazarı halkının en büyük hayali olan Şalpazarı Meslek Yüksek okulunu ilçemize kazandırdık. Bunlar bugüne kadar yaptıklarımız ve halen devam eden projelerimizdir. İnşallah önümüzdeki günlerde bizleri daha güzel hizmetler bekliyor. Yakın bir zamanda Ağasar Vadi Projemizi hayata geçiriyoruz. Acı suya turistlik tesis ve dere ıslahı, doğancı mahallemiz de kahve yanı dediğimiz yere dere ıslahı ve park, ilçemiz genelinde 15 km beton yol çalışması ilçemizin girişinde bulunan petrol ofisinin karşısına şelale ve güzel bir peyzaj çalışması ile ilçemizin girişini güzelleştireceğiz. Kardeş Belediyemiz olan Sancaktepe Belediyemize 2 Trilyonluk park projemizi yaptırıyoruz. Kısa bir zaman içinde 10 tonluk bir çöp kamyonunu da ilçemize kazandıracağız. İnşallah hep birlikte elele ilçemizi daha güzel hizmetler yapacağız.

        Kurukız Ak Partiye Teşekkür Etti.

Başkan Kurukız, sizlerin ve vatandaşlarımızın ilçemize bu hizmetleri yaparken nasıl yapıyoruz kimlerden nasıl destek alıyoruz bilmenizi isterim. Biz göreve gelirken projelerimizle geldik ve bu doğrultuda mücadele veriyoruz. Bu mücadelede yanımızda olan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’a Cumhuriyet tarihinin en kudretli ve en başarılı İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu’ya, özellikle Şalpazarı’nın vekili dediğimiz Ankara’ya her gittiğimizde bizleri en iyi şekilde karşılayan ilçemize yapılacak olan hizmetler için kapı kapı dolaşan sayın Salih Cora’ya, her telefon açtığımız da neye ihtiyacımız oldu ise ne talebimiz var ise ve son olarakda talebimiz olan 10 tonluk çöp kamyonunu ilçemize kazandıran Muhammet Balta’ya, bunların yanı sıra tüm Trabzon Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca İlçemizin medarı iftarı ilçemize Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu binasını kazandıran, belediyemizin araç parkına araç kazandıran Üsküdar Belediye Başkanımız sayın Av. Hilmi Türkmen’e, belediyemize GPS cihazı, ilçemizin çöp kontenyırı çocuk parkı, oturmak için bank kazandıran Tuzla Belediye Başkanımız sayın Ahmet Çabuk’a, İlçemizde 2 trilyonluk parkı üstlenen ve belediyemize bir adet doblo marka araç kazandıran Sancaktepe Belediye Başkanı sayın İsmail Edem ve Başkan Yardımcımız sayın Rıfkı Bektaş’a ilçemizin her zaman yanında olan her türlü desteğini esirgemeyen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür ediyorum dedi.

         Kurukız Son Olarak Şunları Söyledi…

Şunu bilmenizi isterim ki bu yapılan hizmetler hep bir mücadelenin emeğidir. Kimse kimseye oturduğu yerden hizmet vermiyor. Biz ilçemizin daha yaşanabilir refah seviyesi yüksek, sosyal ve kültürel bir ilçe olması için siyasi kimliğimiz bir kenara bırakıp vatandaşlarımız için mücadele veriyoruz. İnşallah MHP,  Ak Parti birlikteliği ile birlikte ve yeni Ak Parti İlçe Başkanımız sayın Zeki Çabuk kardeşimizle ilçemize daha güzel hizmetler yapacağız. Aramıza nifak tohumları sokarak birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Bizler belki bugün varız belki yarın yokuz. Yapacak olduğumuz herşey Şalpazarı için dedi ve kahvaltıya katılan tüm gençlere teşekkür etti.