BAŞKAN KURUKIZ, MİRAÇ KANDİLİ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız mesajında şu ifadelere yer verdi, ” Sevgili Peygamberimizin Rabbimizin huzuruna çıktığı bu kutlu yolculuğun İslam aleminin en önemli günlerinden olduğunu belirtti. Miracın her türlü olumsuzluklardan arınarak yükseliş ve alemlerin yaratıcısına yönelişi simgelediğini de ifade eden Başkan Refik Kurukız, böyle kıymetli günlerin ve gecelerin kıymetini bilmemiz gerektiğini söyledi.

Mesajında tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınına da değinen Başkan Kurukız, “Dünya ve ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Koronavirüsün ülkemizde, ilimizde ve ilçemizde yayılmaması için yoğun gayret içerisindeyiz.  Bizler tedbiri elden bırakmayacağız. Bizler de bir süre kalabalık ortamlara girmeyeceğiz ve etkisini azaltabilmek için daha dikkatli davranacağız. Bu hayırlı gecede de dualarımızı evimizde ederek, gönül birliği içerisinde olacağız” dedi.

Mesajında her güçlüğün üstesinden el birliği ile gelineceğini de vurgulayan Başkan Refik Kurukız, “Bu düşüncelerle başta hemşehrilerimiz olmak üzere İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, şehrimiz, ülkemiz ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.