Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Şalpazarı’nda Buluştu.

   Her yıl Büyükliman bölgesinin farklı ilçelerinde süreli yayın yapan ve resmi ilan alma yetkisi bulunan gazetelerin mensupları geleneksel hale getirdikleri dayanışma ve kaynaşma toplantısını   bu yıl 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak organize edilen kutlama Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın daveti üzerine Şalpazarı İlçesinde gerçekleştirdiler.

   Şalpazarı ilçe Merkezinde bulunan Sultan Pastanesinde düzenlenen toplantıya Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikçi, Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, Tonya Kaymakamı Bayram Yıldız, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakcıoğlu, Çarşıbaşı Belediye başkanı Çoşkun Yılmaz, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Şalpazarı Belediye Başkan Yardımcıları Faruk Beldüz, Hasan Karabayır, Şalpazarı Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, Şalpazarı Chp ilçe Başkanı Erdoğan Kıran, Şalpazarı Mhp İlçe Başkanı Ömer Özdin, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oktay Gül, Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı, gazeteci -yazar ve karikatürist Hikmet Aksoy, Günebakış Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Gelleci, Taka Gazete’de Büyükliman Bölge Temsilcisi Tuncay Hacıfettahoğlu, Günebakış Büyükliman Temsilcisi Hasan Bahadır, Beşikdüzü Objektif Gazetesi İmtiyaz sahibi Muhammet Taş, Şalpazarı ses Gazetesi ve İHA Temsilcisi Mustafa Özcan, Mercan Fm Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Yayla katıldılar.

   Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Hikmet Aksoy, il çapında yerel gazetecilerin bir araya gelmesinin çok anlamlı olduğunu işaret ederek, bu birlikteliğin diğer illere de örnek teşkil etmesi temennisinde bulundu.

   Aksoy, “Trabzon’un ilçelerinde gazetecilik görevini yapan arkadaşlarımızın bir araya gelmeleri kutlanacak bir olaydır. Böyle bir birliktelik gerek gazetecilik açısından, gerekse insanlık ilişkileri açısından güzel bir gelişme. Farklı ilçelerde gazetecilik yapan arkadaşların bir birleriyle tanışması, haber imecesinde, haber yardımlaşmasında olduğu kadar, sosyal yaşamda da birbirlerinden haberdar olmaları gazeteciliğe yeni bir boyut getirmiştir. Bu durumun gelecekte gazetecilik açısından olumlu etkilerinin görüleceğine inanıyorum” dedi.

   Trabzon Valisi Yücel Yavuz, programdaki değerlendirmesinde gazetecilerin toplum hayatındaki öneminin günümüzde daha da arttığını söyledi. Yavuz, “Herhangi bir haber veya ufacık bir metin, dünyanın akıbetine yön verir hale gelmiş durumda. Bir Arap Baharı ile Orta Doğu karmakarışık hale getirilmiştir. Orada sosyal medyanın gücü ile halk ayağa kaldırılmış ve insanlar istenilen yöne doğru sevk ettirilmiştir. Gezi olayları sürecinde yaşadığımız sıkıntıyı biliyoruz. İnsanlarımızın her an elinde olan telefonu ile her şeyden haberdar olduğu günümüzde, bu işi severek yapan değerli basın mensuplarımızın üzerine daha büyük görev düşüyor” diye konuştu.

  10 Ocak Gazeteciler günü olarak gerçekleşen Programa ev sahipliği yapan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız yaptığı konuşmada;

   Gecesini gündüzüne katıp hayatı pahasına her koşulda haber peşinde koşan, doğru, hızlı, tarafsız ve özgür haber yapma çabasında bulunan sizlerin ne kadar zorluklarla mücadele ettiğinizin bilinci içerisinde olduğumu ifade etmek isterim. Basın Demokrasinin Temelidir.” Değerli basın mensupları Dünya Çalışan Gazeteciler Gününüz Kutlu Olsun.

   Değerli basın mensupları ve saygıdeğer misafirler, Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla ev sahipliğini yaptığımız bu buluşmamıza katılımlarınızdan dolayı tüm katılımcılara en içten saygı sevgi ve şükranlarımı sunarım.

   Rahmetli Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’ i rahmetle anarak bir sözünü hatırlakmak isterim. Fikirlerinizi harekete geçiriniz. Harekete geçmeyen fikirleriniz fantaziden öteye geçmezler.”

  İlçemizde yaklaşık 11 bin civarında yaşayan olmasına karşın, İlçemiz dışında yaşayanlarla 100 bini aşkın bir nüfusa sahiptir.

   Önceliğimiz İlçemiz sınırları içerisindeki Acısu, Göllüalan ve Sisdağı mesire alanlarını Turizm alanında zirveye taşımaktır. Gelecek nesillere güzel bir Şalpazarı bırakmak gayesi içersindeyiz.

   Biz, biriz beraberiz ortak paydamız Şalpazarımız, Trabzonumuz ve Ülkemizdir. Amacımız tüm gayretimizle yılmadan çalışmalarımızı en üst seviyeye çıkarmaktır.

   Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana olduğu gibi bundan sonra da sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde nice yıllar bir arada olmayı temenni ediyorum. Ayrıca yeni yılın bu ilk günlerinde bir kez daha 2018 yılının sizlere ve ailelerinize mutluluk, mesleki hayatınıza da başarı getirmesini diliyorum” dedi.