Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara çiçek dağıttı.  Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız gün dolayısıyla Şalpazarı Merkez de ve Geyikli Mahallesinde açılan Şapka fabrikasında, çalışan kadınların, kadınlar gününü kutladı, çiçek takdim etti.

Şalpazarı Belediyesi eski ek hizmet binası ve şuan Şapka fabrikası olarak hizmet vermekte olan binada düzenlenen etkinlikte Şapka Fabrikasında  kadın personelin de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik eden Kurukız, daha sonra vatandaşlara çiçek dağıtarak Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Kurukız, “Böylesi güzel ve anlamlı günde kadınlarımızı rengarenk çiçeklerle karşılamak istedik. “Bir toplumun güçlü olması için kadının güçlü olması gerekiyor. Bugün münasebetiyle tüm kadınlarımıza aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi.

Kurukız, kadınların sosyal yaşamda daha aktif olması için Belediye olarak önemli çalışmalar başlattıklarını ve bu çalışmalara devam ettiklerini ifade ederek, “Kadınlarımızın sosyal yaşamdaki konumlarının daha da güçlendirilmesi için çalışmalarımızı bundan sonrada sürdüreceğiz