“Dünyadaki en kıymetli hazinemiz cennet kokan annelerimizdir”

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Anneler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Dünyadaki en kıymetli hazinemiz cennet kokan annelerimizdir. Başta şehit annelerimiz olmak üzere, tüm annelerimizin, bu anlamlı gününü kutlarım” dedi.

Dünyanın en yüce varlıklarının Allah’ın sevgi ve övgüsünü kazanan anneler olduğunu ifade eden Başkan Kurukız, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bizleri dünyaya getiren, esirgemeden sundukları sevgi ve emekleri ile yeni nesilleri yetiştiren en kıymetlilerimiz annelerimize ne kadar teşekkür etsek, ne kadar hizmet etsek haklarını ödeyemeyiz. Sevginin öğretmeni anneler insanlığın yegane eğiticisidir. Dünya üzerindeki en yüce varlık olan annelerimiz Allah’ın sevgi ve övgüsünü kazanmış; daha yeryüzündeyken cennetle müjdelenmişlerdir. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) annelerin fedakârlığını, ‘cennet anaların ayaklarının altındadır’ hadisi ile ifade eder.

Dünyadaki en kıymetli hazinemiz cennet kokan annelerimizdir. Binbir emek ve özveriyle yetiştirdikleri evlatları vatan için toprağa düşen şehit annelerimiz başta olmak üzere tüm annelerin, bu güzel ve anlamlı gününü kutlar; sağlık ve mutluluk dilerim.”