Şalpazarı Belediye Meclis 01.03.2018 Perşembe günü Şalpazarı Belediyesi Başkanlık makamın da toplandı. Toplantıda gündem maddesi olarak Giresun ili Eynesil ilçesi ile kardeş şehir ilişkisi kurulması görüşüldü. Yapılan görüşme sonucu Eynesil ilçesi ile oy birliğiyle kardeş şehir olunması kabul edildi.

Mart ayı meclis toplantısına Beşikdüzü Belediye başkanı Orhan Bıçakçıoğlu katıldı. Bıçakçıoğlu; iki ilçenin aynı kültür örf ve adetlere sahip olduğunu birlik ve beraberlik içinde olduğunu söyledi. Yaylalarımızın bir olduğu ve Beşikdüzü’nde Şalpazarılı kardeşlerimiz ile iç içe yaşadıklarını söyledi.

Başkan Kurukız; yapılan meclis toplantısının ve Eynesil ilçesi ile kardeş şehir ilişkisi kurulmasının hayırlara vesile olmasını diledi. Meclis toplantımıza katılan Beşikdüzü Belediye Başkanımız Orhan Bıçakçıoğlu’nun milletvekilliği döneminde ilçemizde hizmetlerinin olduğunu şimdide birlik ve beraberlik içinde çalıştıklarını söyledi. Kurukız Beşikdüzü ve Şalpazarı halkının ekonomik kültürel ve sosyal yönden ibr ilişki içinde yaşayarak aynı derenin insanları olduklarını söyledi. Kurukız toplantıya katılan Bıçakçıoğlu’na teşekkür etti.