Şalpazarı Çevre Yolu İhalesi Yapıldı.
İlçemizde yatırımlar tüm hızı ile devam ediyor. Uzun zamandır yapılması beklenen Şalpazarı çevre geçiş yolunun yaklaşık 70 milyon tutan ihalesi yapıldı.
Başkan Kurukız yaptığı açıklamada; Seçim sürecinde Cumhur ittifakı kapsamında vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz sözleri birbir yerine getiriyoruz. Bilindiği üzere ilçemizi trafik açısından rahatlatacak olan ve uzun zamandır ihalesinin yapılması beklenen Şalpazarı çevre geçiş yolunun iş hacmi genişletilerek Şalpazarı İskenderli bağlantı yolu da iş kapsamına alınarak ihalesi yapıldı. İnşallah kısa bir zaman içerisinde başlayıp bitirilecektir. ilçemize hayırlı olsun.
Başkan Kurukız açıklamasının devamında, ilçemiz genelinde DSİ’nin yapacak olduğu dere ıslah çalışmaları, istinat duvarları vadi projesinin devamı çevre düzenlemeleri ve İlçe girişlerine yapılacak olan bentler ile birlikte 25 milyonluk çalışma yatırım programına alınmış olup inşallah kısa bir zaman içerisinde başlayacaktır.
Şalpazarı çevre geçiş yolu ve Şalpazarı İskenderli bağlantı yolunun ihalesinin yapılmasında emeği geçen Başta Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan’a DSİ’nin çalışmalarında yatırım prıogramına alınmasında emeği geçen Tarım ve Orman İşleri Bakanımız Sayın Bekir Pekdemir’ e Trabzon Milletvekilimiz Muhammet Balta, Salih Cora, Bahar Ayvazoğlu ve Adnan Günnar, Karayolları Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’na ilçem ve Şalpazarı halkı adına teşekkür ederim.