Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ve Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu arasında imzalanan protokol ile Şalpazarı Meslek Yüksekokulu  binası Trabzon Üniversitesi’ne devir teslim töreni yapıldı.
Şalpazarı Belediye Başkan Refik Kurukız tarafından kendi arsası bağışlanarak,Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından yapımı üstlenen mülkiyeti Şalpazarı Belediyesine ait olan Şalpazarı Meslek Yüksek Okulu’nun devir teslim törenine;
Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal, Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Ortahisar Belediye Başkan Vekili Ahmet Yüksel Gülay, MHP Şalpazarı İlçe Başkanı Ömer Özdin AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, öğretim görevlileri, idari personel, Mahalle Muhtarları ve STK temsilcileri katıldı.
Başkan Kurukız Yaptığı açıklamada; Üniversitenin ilçemize kazandırılmasın da emeği olan bizlerin her zaman destekçisi olan Milletvekilimiz Salih CORA’ya binanın yapımını üstlenen Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen’e özellikle teşekkür ediyorum. İlçemizin hayali olan seçim zamanlarında halkımız tarafından bizlerden öncelikli olarak talep edilen Şalpazarı Meslek Yüksek Okulumuzu hayırlısı ile Trabzon Ünüversitesi ne devir teslim töreni yaptık. İlçemize Hayırlı Olsun dedi.