Şalpazarı  ilçesinde Kaymakam Murat Beşikçi, başkanlığında ilçe kurum amirleri Şalpazarı ilçesine kazandırılan Meslek Yüksek okul toplantısı yapıldı.

Şalpazarı Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda  düzenlenen toplantıya Kaymakam Murat Beşikçi, Şalpazarı  Belediye Başkanı Refik Kurukız, Belediye Başkan yardımcısı, Faruk Beldüz, Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk , CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, Mahalle Muhtarları ve kurum amirleri katıldı.

Toplantıda, ilçenin genel durum değerlendirmesi yapılarak ilçenin sorun ve ihtiyaçlarına yönelik çözüm önerileri hakkında istişare edildi. Şalpazarı ilçesine kazandırılan beş bölümlük Meslek Yüksekokulu konulu toplantıda Şalpazarı İlçesine 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında ilk eğitime başlayacak olan Üniversite için neler yapılmalı, öğrencilere ne gibi imkanlar sağlanabilmesi için geniş çaplı toplantı yapıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Kaymakam Murat beşikçi yapılan bu toplantıların hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Toplantımızın gündem maddesi ilçemize kazandırmış olduğumuz meslek yüksekokulunun bundan sonraki süreç içerisinde izleyecek olduğumuz yol haritasıdır. İlçe halkı, esnaf, kurum amirleri, STK’lar, Belediye ve Kaymakamlık olarak neler yapabilir ve elbirliği ile bu sıkıntılarımızı nasıl çözebiliriz. İlçe halkı olarak bütün paydaşlarımıza görev düşmektedir. Öncelikli olarak barınma sorununu çözmemiz gerekmektedir. İlçemize yurt binası yapılana kadar alternatif yollarla bu sorunu çözmemiz gerekmektedir. Gelen öğrencinin barınma, sosyal ve kültürel yönden rahat hareket etmesi için yapmamız gereken işleri hep birlikte konuşarak çözmeliyiz. Burada bizlere ve ilçe halkına büyük görevler düşmektedir dedi. Ayrıca Kaymakam Beşikçi bu toplantıların farklı gündem maddeleri altında da yapılabileceğini söyledi.

Toplantıda konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk; Şalpazarı ilçemize kazandırılan bu Üniversitede katkı sağlayan Trabzon Milletvekilleri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ,Üniversite Binasının yapılmasında destek olan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Üniversite binasını arsa imkanı sağlayan ve Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Kurukız ailesine özellikle bu konuyu devamlı gündeme getirerek destek olan Şalpazarı ilçe halkına teşekkür etti.

Daha sonra Üniversite konulu geniş çaplı toplantıda konuşan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız; Üniversite konusuna geçmeden Afrin bölgesinde operasyonda görev alan askerlerimize, devletimize, milletimize Allah güç kuvvet versin dedi. Herkim ülkemize karşı kötü amaçlı olarak  bizim karşımızdaysa bende Devletimizin yanındayım dedi. Kurukız; Belediye Başkanı seçim çalışmalarımda hangi mahalleye gittimse vatandaşların Şalpazarı ilçemize üniversite talepleri oldu. Bende seçim vaatlerim arasına Şalpazarı’na Üniversite kazandırılması için bir dörtlük hazırlayarak Yüksek okul gelecek, Sokaklar Şenlenecek ,Köydeki delikanlılar Gurbete gitmeyecek diyerek Üniversite olmazsa olmazımızdı, şükürler olsun bunu gerçekleştirdik. Bilindiği gibi Referandum çalışmalarında İlçemiz merkezine bir afiş astık, Mahalle yolları için evet Üniversite için Evet, Hükümet konağa için Evet gibi sıraladık, bu konuda bir sürü eleştiri aldık ulusal basına taşındık. İçişleri Bakanımız sayı Süleyman Soylu İlçemize geldiğinde  sayın Bakanım şu pankartımızı gördünüz mü sorusuna ezberledim hiç merak etme cevabını aldım dedi. Yüksek okulun Şalapzarı İlçesine kazandırılmasında İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya Trabzon Milletvekilimiz Salih Cora’ya ,Trabzon Milletvekillerine , Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e, Şalpazarı siyasi parti teşkilatlarına teşekkür ederim dedi. Şalpazarı ilçemize üniversite kazandırmakla bitmiyor. İlçemize gelen öğrencilerimize ilçemizi sevdirmek burada onları yaşatmak için bize düşen görevler var diyerek ilçemize gelen öğrencileri fırsat bilerek kiraları fazlalaştırmayalım dedi.