BAŞKAN KURUKIZ'DAN FARKINDALIK ZİYARETİ


03.12.2022 10:37:14     128
BAŞKAN KURUKIZ'DAN FARKINDALIK ZİYARETİ

ŞALPAZARI Belediye Başkanımız Refik Kurukız ,3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ilçede yaşayan özel gereksinimli vatandaşların evlerine ziyarette bulundu.‘

Farkında ol, farkındalık yarat’ teması ile göreve geldiği günden beri Şalpazarı İlçemizde ihtiyaç sahibi olan bütün vatandaşlara destek olan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, 3 Aralık Dünya Engelliler gününe istinaden ilçede bulunan bazı özel gereksinimli vatandaşları evlerinde ziyaret etti. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’a, mahalle Muhtarları eşlik etti. Başkan Kurukız, bugün  gerçekleştirdiği ziyaretlerde, özel gereksinimi olan vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.

 

‘’İlçemizde yaşayan tüm özel gereksinimi olan vatandaşlarımızın yaşam standartlarının en üst seviyeye çıkarılması için imkânlarımız ölçüsünde maddi ve manevi destek vermeye devam ediyoruz.”


Ziyarette yaptığı konuşmada, özel gereksinimi olan vatandaşlara duyarlı olunması gerektiğini ifade eden Başkan Yılmaz, ‘’ 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nde özel gereksinimi olan vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ettik. Bizler toplumun ayrılmaz parçalarıyız. Bu farkındalık gününde; sevgi, dayanışma ve empati bağının etrafında birleşeceğimiz bir toplum olmayı temenni ediyorum. Gazipaşa Belediyesi olarak, özel ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Belediyemiz bünyesince, ilçemizde yaşayan tüm özel gereksinimi olan vatandaşlarımızın yaşam standartlarının en üst seviyeye çıkarılması için imkânlarımız ölçüsünde maddi ve manevi destek oluyoruz.” sözlerini ifade etti.

 


İlçede yaşayan tüm özel ihtiyaç sahibi vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Şalpzarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, “Özel gereksinimi olan vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak bizim için çok önemli. Sadece 3 Aralık Engelliler Farkındalık Günü’nde değil, yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün özel gereksinimi olan vatandaşlarımızın her gün yanındayız. Şalpazarı Belediyesi olarak, her zaman elimizden gelen gayretin en fazlasını gösteriyoruz. Yürüme engelli biri için tekerlekli sandalye nasıl önemli bir ihtiyaçsa, özel gereksinimi olan vatandaşlara hizmet edebilmek de, belediyecilikte o kadar önemli bir vazifedir. Bu vesilesiyle, karşılaştıkları güçlüklerden yılmadan, azimle çalışan, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize güç veren, vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha belirterek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farkındalığımızın artmasını temenni ediyor, özel gereksinimli vatandaşlarımıza aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu bir yaşam diliyorum.” diyerek, farkındalık ziyaretlerini tamamladı.
Ziyaret esnasında vatandaşlar, Belediye Başkanı Kurukız’a istek ve taleplerini belirterek, teşekkür ettiler.

İletişim

  • Turalıuşağı Mahallesi, 61670 Şalpazarı/Trabzon, Türkiye
  • +(90) 462 891 2018
  • +(90) 462 891 3535
  • belediye@salpazari.bel.tr
Refik KURUKIZ
Şalpazarı Belediye Başkanı