Belediye Başkanımız Refik Kurukız Basınla Buluştu


27.07.2023 12:09:23     220
Belediye Başkanımız Refik Kurukız Basınla Buluştu

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesine bağlı nahiye iken 1987 yılında çıkarılan kanunda ilçe olan Şalpazarı’ndaki değişim ve gelişimi yerinde gördük.

Belediye başkanı Refik Kurukız’ın ilçede misafiri olduk. ilçede yapılan projeleri, yapımı devam eden çalışmaları başkandan dinledik. Kurukız,  “İlçemizde dokunmadığımız nokta yok” dedi.ÖNCÜLÜK YAPTIK, EMEK VERDİK

Kurukız, “İlçemizde üretime önem veriyoruz. Tekstil dalında 300 kişi ekmek yiyor. Buna birileri öncülük yaptı, emek verdi. yapılanlar ortada. İlçemiz için büyük yol kat ettik. İlçemizde emlak vergisi, ruhsat harcı almıyoruz. Kırsal alan ilan edildiği için su ücretlerini yüzde 50 düşürdük. İlçemizde yaz dönemi 100 binin üzerinde insana hizmet veriyoruz. Hizmetlerimizde hiçbir aksama yok. İlçemize 36 kişiyle en iyi ve en temiz hizmeti vermeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

BAYRAĞI YUKARI TAŞIDIK

Şalpazarı belediye başkanlığı dönemimde onuncu yılıma girmiş bulunuyorum. Halkımızın teveccühü ile göreve seçildiğim 2014 yılından itibaren ilçemiz önemli mesafeler kat etti. 1987 yılında ilçe olan Şalpazarı’mızda şimdiye kadar görev yapıp şu an aramızda olmayan Hüseyin Cengiz, İsmail Ataman ve Mustafa Karabayır başkanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Hüsnü Kaya, Mehmet Muhcu ve Fehmi Cengiz başkanlarımıza minnettarım. Hepsinin ilçemize hizmetleri oldu. Hepsinden Allah razı olsun. Onların devrettiği bayrağı teslim alarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettik.

EKİBİMİZLE ÇALIŞTIK

2014 yılı mahalli idareler seçimlerine giderken, ilçemizin eksiklerini tespit ettik, ekibimizle elimizden gelen gayreti yapmaya çalıştık. İlçemizi kurumsal anlamda bir yerlere getirdik. Bizlere bu imkanı veren bilge liderimiz MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyorum. Bu imkanı şahsıma tanıdı ve beni 2 dönem aday gösterdi. Cumhur ittifakı kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. 2019 seçimlerinde ilçemizde aday göstermeyip, şahsımı cumhur ittifakı belediye başkan adayı olarak tevdi etti. Bakanlarımıza, milletvekillerimize, il başkanlarına, ilçe başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Uyumlu bir çalışma gösterdik.  Eksiklerimiz mutlaka vardır.

YATIRIMCI BEKLİYORUZ

Sisdağı ile ilgili bahsettiğimiz projelerimiz vardı. Sisdağı’nda turizm amaçlı, oteller, restoranlar, bungalovlar, çevre düzenlemeleri çalışmalarımız vardı. Sisdağı için yatırımcı bekleniyor. Bir yatırımcı olması durumunda Milli Emlak tarafından ihaleye çıkarılacak. Belediye olarak bizler de projelerimizi yaptık. Trabzon, Giresun tarafında bir sıkıntı yaşadık. İnşallah onları da aşarız.

Şalpazarı’nda yaptığımız millet bahçemiz, binalarımızın giydirilmesi, cadde düzenlemeleri ve sokak düzenlemelerimiz, vadi üzerindeki çalışmalarımız, ilçemizin giriş ve çıkışları ile semt sahalarımızla, Acısu’daki çalışmalarımızla büyük bir yol kat ettik.

SORUNU AZALTACAĞIZ

 İlçemizin 10 bin 400 nüfusu var. İlçemize iller bankası aracılığı ile giren ödenekle personel maaşımızı ödeyebiliyoruz. Biz de değişik kaynaklar oluşturarak, hizmet etmeye çalışıyoruz. İlçemizde büyükşehir belediyemiz ile konkasör tesisi kurduk. İlçemizin yollarında çalışmalarımızı yapacağız. Son 10 yıldır, Karayolları ve büyükşehir, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, İç İşleri Bakanlığımızla yollarda iyileştirme yapıldı. Yol sorunu ilçemizde her zaman konuşulacak. Bunun bitmesi mümkün değil. Sorunu azaltarak çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz. inşallah bitireceğiz.

İletişim

  • Turalıuşağı Mahallesi, 61670 Şalpazarı/Trabzon, Türkiye
  • +(90) 462 891 2018
  • +(90) 462 891 3535
  • belediye@salpazari.bel.tr
Refik KURUKIZ
Şalpazarı Belediye Başkanı